Tylicz TV

Z przyjemnością prezentujemy nowy kanał informacyjny w naszym Stowarzyszeniu. Tylicz TV - to telewizja, dzięki której zobaczycie najważniejsze wydarzenia w Tyliczu i nie tylko.

 

 

   
   

 

SEKUŁA-CUP to liga jaką stworzyliśmy dla dzieci z okolicznych miejscowości po to, żeby wolny czas pozaszkolny spędzać na obiektach sportowych. Celem Ligi jest ruch, dobra zabawa i szacunek do sportu. Dziękujemy TV Tylicz za realizację filmu i zapraszamy do oglądania.

autorzy: Andrzej i Nina Kieblesz
kontakt : kieblesz.andrzej@wp.pl

"Ostoja" to najnowszy film dokumentalny Wojciecha Szumowskiego. Film jest zapisem wędrówki Marka Kamińskiego po Beskidzie Sądeckim, w okolicach Tylicza. Krótkometrażowy, podróżniczo-przyrodniczy dokument, zrealizowany dla Kropli Beskidu, przybliża Tylicz i okolice, wraz z jego najlepszą wizytówką -- naturalną wodą mineralną wydobywającą się z wnętrza ziemi. Autorem scenariusza, reżyserem i producentem filmu jest Wojciech Szumowski, który dotąd wspólnie z Markiem Kamińskim zrealizował m.in. projekty Whiteout -- wyprawa poza cień i Z Polą przez Polskę.

 

Mofeta Tylicz

Można w tym wypadku mówić o ciekawej osobliwości przyrodniczej - w Tyliczu została odkryta największa mofeta w Karpatach. W związku z prowadzonymi pracami nad zagospodarowaniem "Mofety Tylicz" znajdującej się w osadzie turystycznej

Muzeum Dziejów Tylicza

W muzeum znajduje się mnóstwo ciekawych eksponatów historycznych związanych lub powiązanych z Tyliczem, z jego mieszkańcami, z dawnym rzemiosłem i cechami Tylicza, są też stare zdjęcia, stroje, instrumenty muzyczne i co najważniejsze stare dokumenty upamiętniające 650-cio letnią historie Tylicza i jego mieszkańców.

 

Szlak Konfederatów Barskich

Zapraszamy Państwa do wspaniałej podróży w czasy Konfederacji Barskiej. Wędrując po malowniczej Gminie Krynicy - Zdroju, napotkacie tablice upamiętniające wydarzenia, które miały tu miejsce.

 

Copyright © 2022 - Odkryj Tylicz
CMS SIRADJE
Korzystając z tej strony, musisz zaakceptować korzystanie z plików cookie do analizy, dostosowanych treści i reklam.  Akceptuj