Strefa mieszkańców

 

http://www.tylicztv.pl/sanktuarium-msza-na-zywo-tylicz.html

W niedziele 12 czerwca 2016 -  nasz rodak Bartłomiej Migacz z Muszynki przyjął świecenia kapłańskie. Sakramentu świeceń udzielił mu bp Felix Gmur w kościele parafialnym w Berikon w Szwajcarii. W  niedziele 19 czerwca o godz. 11 15 sprawował Msze świętą prymicyjna w kościele parafialnym w Tyliczu. 

 

Pomnik Generała Kazimierza Pułaskiego.

 

 

 

 

 

Dożynki Gminne 2014 rok.

Mofeta Tylicz

Można w tym wypadku mówić o ciekawej osobliwości przyrodniczej - w Tyliczu została odkryta największa mofeta w Karpatach. W związku z prowadzonymi pracami nad zagospodarowaniem "Mofety Tylicz" znajdującej się w osadzie turystycznej

Muzeum Dziejów Tylicza

W muzeum znajduje się mnóstwo ciekawych eksponatów historycznych związanych lub powiązanych z Tyliczem, z jego mieszkańcami, z dawnym rzemiosłem i cechami Tylicza, są też stare zdjęcia, stroje, instrumenty muzyczne i co najważniejsze stare dokumenty upamiętniające 650-cio letnią historie Tylicza i jego mieszkańców.

 

Szlak Konfederatów Barskich

Zapraszamy Państwa do wspaniałej podróży w czasy Konfederacji Barskiej. Wędrując po malowniczej Gminie Krynicy - Zdroju, napotkacie tablice upamiętniające wydarzenia, które miały tu miejsce.

 

Copyright © 2023 - Odkryj Tylicz
CMS SIRADJE
Korzystając z tej strony, musisz zaakceptować korzystanie z plików cookie do analizy, dostosowanych treści i reklam.  Akceptuj