Okopy z czasów II wojny światowej

Na terenie lasów w okolicy „Romy”  znajdują się niemieckie okopy z czasów II wojny światowej. Owa ziemna linia umocnień, zaopatrzona  w stanowiska strzeleckie  krótkiego lub średniego zasięgu służyła do zabezpieczenia i ostrzału drogi Tylicz – Krynica Zdrój. Całe okopy liczą kilka kilometrów długości. W rowach można było znaleźć niegdyś  pozostałości po żołnierzach: łuski, fragmenty bunkrów , oraz leje po bombach  itp. Przedstawiamy fotografie z wycieczki po okopach.

http://www.odkryjtylicz.pl/historia.html

Mofeta Tylicz

Można w tym wypadku mówić o ciekawej osobliwości przyrodniczej - w Tyliczu została odkryta największa mofeta w Karpatach. W związku z prowadzonymi pracami nad zagospodarowaniem "Mofety Tylicz" znajdującej się w osadzie turystycznej

Muzeum Dziejów Tylicza

W muzeum znajduje się mnóstwo ciekawych eksponatów historycznych związanych lub powiązanych z Tyliczem, z jego mieszkańcami, z dawnym rzemiosłem i cechami Tylicza, są też stare zdjęcia, stroje, instrumenty muzyczne i co najważniejsze stare dokumenty upamiętniające 650-cio letnią historie Tylicza i jego mieszkańców.

 

Szlak Konfederatów Barskich

Zapraszamy Państwa do wspaniałej podróży w czasy Konfederacji Barskiej. Wędrując po malowniczej Gminie Krynicy - Zdroju, napotkacie tablice upamiętniające wydarzenia, które miały tu miejsce.

 

Copyright © 2023 - Odkryj Tylicz
CMS SIRADJE
Korzystając z tej strony, musisz zaakceptować korzystanie z plików cookie do analizy, dostosowanych treści i reklam.  Akceptuj