Projekt - Rozwój Zespołu Regionalnego "Pogranicze" oraz Muzeum Dziejów Tylicza.

 

 

 

 

 

 

 

Dzięki  współpracy Stowarzyszenia Promocji  i Rozwoju „Odkryj Tylicz”  z Fundacją Miejsc i Ludzi Aktywnych „Mila” oraz Urzędu Gminy Krynica-Zdrój  będzie realizowany projekt :

Rozwój Zespołu Regionalnego "Pogranicze" oraz Muzeum Dziejów Tylicza.

 

          Celem inicjatywy jest rozwój usług folklorystycznych i regionalnych   , które przyczynią się do stabilizacji finansowej organizacji oraz upowszechnienia i zainteresowania turystów wielokulturowością Gminy Krynica Zdrój i miejscowości Tylicz. Dążąc do realizacji celu zostaną zakupione  stroje zimowe dla członków zespołu „Pogranicze”  , oraz  urządzenie (mennica) do wybijania „Talara Tylickiego” by rozwijać działalność zespołu oraz Muzeum Dziejów Tylicza . Dziedzictwo kulturowe pogranicza jest mało znane i nieodkryte . Dzięki działalności zespołu i muzeum odsłania się ogromny potencjał poznawania kultur pogranicza (polska , góralska, łemkowska , żydowska , cygańska , węgierska , oraz mieszczańska)  Poprzez występy w innych miejscowościach, obiektach noclegowych i przez udział w koncertach plenerowych, konkursach artystycznych, gdzie propagowane są dawne , zapomniane zwyczaje oraz tradycje śpiewy , tańce- zespół reprezentuje nasz region i w ten sposób promuje walory turystyczne Gminy Krynicy-Zdroju i miejscowości Tylicz.                     

          W Muzeum Dziejów Tylicza przedstawiane są pamiątki wielu pokoleń mieszkańców Tylicza i okolic. Dzięki projektowi zespół uatrakcyjni swoje występy dla mieszkańców i turystów , a w  muzeum każdy odwiedzający będzie mógł własnoręcznie  wybić monetę – która będzie pamiątką z Tylicza.

<< Wróć do poprzedniej strony

Mofeta Tylicz

Można w tym wypadku mówić o ciekawej osobliwości przyrodniczej - w Tyliczu została odkryta największa mofeta w Karpatach. W związku z prowadzonymi pracami nad zagospodarowaniem "Mofety Tylicz" znajdującej się w osadzie turystycznej

Muzeum Dziejów Tylicza

W muzeum znajduje się mnóstwo ciekawych eksponatów historycznych związanych lub powiązanych z Tyliczem, z jego mieszkańcami, z dawnym rzemiosłem i cechami Tylicza, są też stare zdjęcia, stroje, instrumenty muzyczne i co najważniejsze stare dokumenty upamiętniające 650-cio letnią historie Tylicza i jego mieszkańców.

 

Szlak Konfederatów Barskich

Zapraszamy Państwa do wspaniałej podróży w czasy Konfederacji Barskiej. Wędrując po malowniczej Gminie Krynicy - Zdroju, napotkacie tablice upamiętniające wydarzenia, które miały tu miejsce.

 

Copyright © 2018 - Odkryj Tylicz
CMS SIRADJE
Korzystając z tej strony, musisz zaakceptować korzystanie z plików cookie do analizy, dostosowanych treści i reklam.  Akceptuj