Pomoc dla Norberta

ABY ZNÓW ZACZĄĆ NORMALNIE ŻYĆ – NORBI TAK BARDZO TEGO PRAGNIE… Norbert w sierpniu skończy 12 lat. Jest wesołym i pozytywnym chłopcem, zapalonym hokeistą. Uwielbia spotkania towarzyskie, swoich znajomych i kolegów oraz grę na instrumentach. Ma dwóch młodszych braci – Szymonka i Oliwierka. Od 28 listopada po raz drugi w swoim życiu zaczyna walkę z chorobą nowotworową – neuroblastomą. Pierwszy raz chorował w wieku 4 lat, jego guz był zakwalifikowany do III stopnia dojrzałości choroby. Szpital w Prokocimiu stał się naszym drugim domem na 8 miesięcy. Po wyleczeniu bardzo często wracaliśmy tam na badania, jednak z upływem czasu byliśmy coraz spokojniejsi. Nasz okres w zdrowiu trwał 6 lat. Udało nam się od nowa zacząć normalnie żyć, bez strachu. Norbi to bardzo aktywny chłopiec. Chodzi do piątej klasy, codziennie trenuje też hokej. W weekendy wyjeżdżaliśmy na mecze, oglądając jak spełnia się w swojej ulubionej dyscyplinie – jego pasji. Choroba nie dawała żadnych objawów, nie było spadku formy czy innych dolegliwości. Zawsze pomyślnie przechodził badania w przychodni sportowej, a związane z tym próby wysiłkowe nie sprawiały mu najmniejszego problemu. Pomimo tego, pod koniec listopada, w trakcie corocznych badań kontrolnych w Prokocimiu padła niespodziewana, wręcz niemożliwa diagnoza: wznowa choroby. Tym bardziej byliśmy zaskoczeni, gdyż żadne inne badania, poza tomografem, nie wykryły i nie pokazały choroby. Zakwalifikowano nas do grupy wysokiego ryzyka i agresywnego leczenia obejmującego bardzo mocną chemioterapię, zabieg chirurgiczny, autoprzeszczep, radioterapię, kwasy i przeciwciała. W trakcie leczenia nasz protokół może ulec zmianie w zależności od tego, jak guz będzie reagował. Sprawowanie ciągłej opieki nad Norbertem całkowicie i na nowo zmieniło nasze życie prywatne jak i zawodowe. Koniecznością była częściowa rezygnacja z pełnoetatowej pracy zawodowej. Cały nasz czas i starania poświęcamy Norbertowi – on teraz tego bardzo potrzebuje. Tak czuje się najbezpieczniej. Na szczęście nie brakuje wokół nas ludzi dobrego serca, którzy wspierają nas w każdej potrzebie. Z góry dziękujemy za każde wsparcie finansowe, które będzie dla nas teraz ogromną pomocą.

Pomóc Norbertowi można dokonując wpłaty na konto: Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba” Bank BZ WBK 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374 Tytułem: “1354 pomoc dla Norberta Gumoli”

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Norbert: Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba” PL31109028350000000121731374 swift code: WBKPPLPP Bank Zachodni WBK Title: “1354 Help for Norbert Gumola” Aby przekazać 1% podatku dla Norberta: należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243 oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “1354 pomoc dla Norberta Gumoli”

<< Wróć do poprzedniej strony

Mofeta Tylicz

Można w tym wypadku mówić o ciekawej osobliwości przyrodniczej - w Tyliczu została odkryta największa mofeta w Karpatach. W związku z prowadzonymi pracami nad zagospodarowaniem "Mofety Tylicz" znajdującej się w osadzie turystycznej

Muzeum Dziejów Tylicza

W muzeum znajduje się mnóstwo ciekawych eksponatów historycznych związanych lub powiązanych z Tyliczem, z jego mieszkańcami, z dawnym rzemiosłem i cechami Tylicza, są też stare zdjęcia, stroje, instrumenty muzyczne i co najważniejsze stare dokumenty upamiętniające 650-cio letnią historie Tylicza i jego mieszkańców.

 

Szlak Konfederatów Barskich

Zapraszamy Państwa do wspaniałej podróży w czasy Konfederacji Barskiej. Wędrując po malowniczej Gminie Krynicy - Zdroju, napotkacie tablice upamiętniające wydarzenia, które miały tu miejsce.

 

Copyright © 2019 - Odkryj Tylicz
CMS SIRADJE
Korzystając z tej strony, musisz zaakceptować korzystanie z plików cookie do analizy, dostosowanych treści i reklam.  Akceptuj