III Międzyszkolny Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej - galeria.

 

 

III Międzyszkolny Przegląd Pieśni i Piosenek Patriotycznych Tylicz 2018

15 listopada w Samorządowym Centrum Edukacji Szkolnej w Tyliczu odbyła się trzecia edycja Międzyszkolnego Przeglądu Pieśni i Piosenek Patriotycznych. Przegląd objął honorowym patronatem Burmistrz Krynicy-Zdroju. Fundatorem nagród była Gmina Krynica –Zdrój oraz firma Norlys. Swój udział zgasili uczniowie z wszystkich szkół w gminie Krynica –Zdrój. Po przesłuchaniu uczestników w dwóch kategoriach : solowej i grupowej Jury przyznało nagrody i wyróżnienia.

W kategorii grupowej : I miejsce : Chór Samorządowego Centrum Edukacji Szkolnej w Tyliczu, II miejsce : Zespół „Akord” ze Szkoły Podstawowej w Mochnaczce Wyżnej, III miejsce: Zespól wokalny ze Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 1 w Krynicy-Zdroju, Wyróżnienie: Zespół „ Wojenne dziewczyny” z Szkoły Podstawowej w Mochnaczce Niżnej.

W kategorii solowej: I miejsce : Julia Wincenciak – Szkoła Podstawowa w Piorunce II miejsce : Weronika Gumulak- Samorządowe Centrum Edukacji Szkolej w Tyliczu III Miejsce: Aleksandra Biel- Szkoła Podstawowa w Bereście

Wyróżnienia: - Oskar Adamczyk - Samorządowe Centrum Edukacji Szkolej w Tyliczu, -Gerard Demkowicz- Szkoła Podstawowa nr 2 w Krynicy-Zdroju, -Gabriela Gemkowicz- Szkoła Podstawowa nr 2 w Krynicy-Zdroju, - Krzysztof Siniawa- Szkoła Podstawowa nr 2 w Krynicy-Zdroju, -Marta Michalik- Zespół Szklono Przedszkolny nr 1 w Krynicy-Zdroju. Wszystkim laureatom gratulujemy !

<< Wróć do poprzedniej strony

Mofeta Tylicz

Można w tym wypadku mówić o ciekawej osobliwości przyrodniczej - w Tyliczu została odkryta największa mofeta w Karpatach. W związku z prowadzonymi pracami nad zagospodarowaniem "Mofety Tylicz" znajdującej się w osadzie turystycznej

Muzeum Dziejów Tylicza

W muzeum znajduje się mnóstwo ciekawych eksponatów historycznych związanych lub powiązanych z Tyliczem, z jego mieszkańcami, z dawnym rzemiosłem i cechami Tylicza, są też stare zdjęcia, stroje, instrumenty muzyczne i co najważniejsze stare dokumenty upamiętniające 650-cio letnią historie Tylicza i jego mieszkańców.

 

Szlak Konfederatów Barskich

Zapraszamy Państwa do wspaniałej podróży w czasy Konfederacji Barskiej. Wędrując po malowniczej Gminie Krynicy - Zdroju, napotkacie tablice upamiętniające wydarzenia, które miały tu miejsce.

 

Copyright © 2019 - Odkryj Tylicz
CMS SIRADJE
Korzystając z tej strony, musisz zaakceptować korzystanie z plików cookie do analizy, dostosowanych treści i reklam.  Akceptuj