II Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej w Tyliczu

16 listopada 2017 roku w Samorządowym Centrum Edukacji Szkolnej w Tyliczu odbyła się druga edycja Międzyszkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznych. Mieliśmy ogromną przyjemność gościć uczniów oraz ich opiekunów ze wszystkich Szkół Podstawowych z gminy Krynica-Zdrój. Zmaganiom uczestników w dwóch kategoriach przysłuchiwało się jury w składzie: Pani Małgorzata Półchłopek- Przewodnicząca Rady Miejskiej w Krynicy-Zdroju Ks. Piotr Fiksak –Probosz Parafii pw. Św. Piotra i Pawła w Tyliczu Pan Janusz Kieblesz - znawca historii Tylicza i działacz Stowarzyszenia ”Odkryj Tylicz” Pani Dorota Kuszenin- Dyrektor Samorządowego Centrum Edukacji Szkolnej w Tyliczu Po burzliwych naradach jury ustaliło następujący werdykt:

W kategorii solowej

I miejsce- Oskar Adamczyk SCES w Tyliczu

II miejsce- Julia Wincenciak SP w Piorunce Weronika Gumulak SCES w Tyliczu

III miejsce- Gerard Demkowicz SP2 Krynica-Zdrój

W karegorii grupowej

I miejsce- Zespół wokalny SP w Mochnaczce Wyżnej

II miejsce -Zespół Szkolno Przedszkolny nr1 w Krynicy -Zdroju Zespól wokalny SCES w Tyliczu

III miejsce- Zespół SCES w Tyliczu ( Mochnaczka Niżna) Zespół wokalny SP 2 w Krynicy- Zdroju

Wszystkim uczestnikom i laureatom dziękujemy za przybycie a Radzie Rodziców SCES w Tyliczu oraz Anonimowym Darczyńcom  za ufundowanie dyplomów oraz słodkich niespodzianek. Zapraszamy do udziału w następnej edycji konkursu.

<< Wróć do poprzedniej strony

Mofeta Tylicz

Można w tym wypadku mówić o ciekawej osobliwości przyrodniczej - w Tyliczu została odkryta największa mofeta w Karpatach. W związku z prowadzonymi pracami nad zagospodarowaniem "Mofety Tylicz" znajdującej się w osadzie turystycznej

Muzeum Dziejów Tylicza

W muzeum znajduje się mnóstwo ciekawych eksponatów historycznych związanych lub powiązanych z Tyliczem, z jego mieszkańcami, z dawnym rzemiosłem i cechami Tylicza, są też stare zdjęcia, stroje, instrumenty muzyczne i co najważniejsze stare dokumenty upamiętniające 650-cio letnią historie Tylicza i jego mieszkańców.

 

Szlak Konfederatów Barskich

Zapraszamy Państwa do wspaniałej podróży w czasy Konfederacji Barskiej. Wędrując po malowniczej Gminie Krynicy - Zdroju, napotkacie tablice upamiętniające wydarzenia, które miały tu miejsce.

 

Copyright © 2018 - Odkryj Tylicz
CMS SIRADJE
Korzystając z tej strony, musisz zaakceptować korzystanie z plików cookie do analizy, dostosowanych treści i reklam.  Akceptuj