Gramy dla Norberta - zapraszamy na turniej piłkarski.

https://sadeczanin.info/wiadomosci/tylicz-dla-norberta-nawet-ksieza-grali-w-pilke-nozna

Tylicz: W koloratkach, mundurach i kaskach budowlanych zagrają dla Norberta! MUSISZ TAM BYĆ

 

Dnia (14 października) na obiektach sportowych w Tyliczu o godz. 14.00, odbędzie się charytatywny turniej piłkarski „GRAMY DLA NORBERTA”. Całkowity dochód z imprezy przeznaczony zostanie na leczenie 12-letniego chłopca Norberta Gumoli z Mochnaczki, który walczy z chorobą nowotworową, a nad porządkiem zbiórki czuwać będą przeszkoleni wolontariusze ze specjalnymi identyfikatorami.

 

Turniej sportowy ma na celu rozegranie zawodów piłkarskich dla amatorskich drużyn zakładów pracy, stowarzyszeń, instytucji budżetowych - związanych z Gminą Krynica-Zdrój. Swój udział w wydarzeniu potwierdziły już między innymi takie zespoły jak:

Klub Mineralni Krynica-Zdrój, bariści pensjonatu Małopolanka, policjanci z powiatu nowosądeckiego, księża z dekanatu tarnowskiego, Zespół Tańca Ludowego POGRANICZE z Tylicza, piekarze, trenerzy Klubu Sportowego KORONA BESKIDU, pracownicy budowlani firmy Machnik Mochnaczka, członkowie Stowarzyszenia Aktywny Tylicz, Straż Pożarna z Tylicza, Muszynki i Mochnaczki, Źródlana Krynica-Zdrój i kilka innych zespołów.

Ciekawostką turnieju będą atrybuty, z jakimi wystąpią poszczególne drużyny np. kapelusze góralskie, fartuchy cukiernicze, mundury, koloratki czy kaski budowlane. Każda drużyna zadeklarowała już swój wkład do „puszki” dla Norberta.

 

Organizatorzy imprezy przygotowali także coś dla najmłodszych – dmuchane zamki, tor gokartowy, dwie strzelnice do strzału z łuków przygotowane przez Fabrykę Endorfiny z Krynicy, wata cukrowa i pokaz krynickiej grupy GOPR, grill, muzyka i dobra zabawa.

Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet z Mochnaczki i Muszynki także postanowiły pomóc i zaprezentują pyszne ciasta, serki i wyroby regionalne. Imprezę nagłośni i poprowadzi profesjonalna  firma Super-Play Piotr Kałuziński, a swój udział w imprezie potwierdziły firmy Szubryt, Kropla Beskidu, Pracownia Fryzjerska Metamorfoza, Pensjonat Małopolanka i Piekarnia Sekuła, a nad przebiegiem imprezy czuwać będzie Urząd Miejski w Krynicy-Zdroju i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krynicy-Zdroju.

 

CAŁKOWITY DOCHÓD Z IMPREZY PRZEZNACZONY ZOSTANIE NA LECZENIE 12-LETNIEGO NORBERTA Z MOCHNACZKI.

 

Organizatorem turnieju jest Stowarzyszenie „ODKRYJ TYLICZ” i Klub Sportowy KORONA BESKIDU w Tyliczu.

<< Wróć do poprzedniej strony

Mofeta Tylicz

Można w tym wypadku mówić o ciekawej osobliwości przyrodniczej - w Tyliczu została odkryta największa mofeta w Karpatach. W związku z prowadzonymi pracami nad zagospodarowaniem "Mofety Tylicz" znajdującej się w osadzie turystycznej

Muzeum Dziejów Tylicza

W muzeum znajduje się mnóstwo ciekawych eksponatów historycznych związanych lub powiązanych z Tyliczem, z jego mieszkańcami, z dawnym rzemiosłem i cechami Tylicza, są też stare zdjęcia, stroje, instrumenty muzyczne i co najważniejsze stare dokumenty upamiętniające 650-cio letnią historie Tylicza i jego mieszkańców.

 

Szlak Konfederatów Barskich

Zapraszamy Państwa do wspaniałej podróży w czasy Konfederacji Barskiej. Wędrując po malowniczej Gminie Krynicy - Zdroju, napotkacie tablice upamiętniające wydarzenia, które miały tu miejsce.

 

Copyright © 2019 - Odkryj Tylicz
CMS SIRADJE
Korzystając z tej strony, musisz zaakceptować korzystanie z plików cookie do analizy, dostosowanych treści i reklam.  Akceptuj