Coolturalna jazda z PZU

Coolturalna jazda z Fundacją PZU


Od października br. do lutego 2018 r. Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji „Odkryj Tylicz” we współpracy z Urzędem Miejskim w Krynicy-Zdroju realizuje projekt „COOLturalna jazda”, którego celem jest umożliwienie dostępu do szeroko pojętej kultury wysokiej grupie 50 dzieci i młodzieży uczęszczających do świetlic środowiskowych w miejscowościach Tylicz, Muszynka i Mochnaczka. W ramach projektu uczestnicy wezmą udział w 5 kulturalnych wyjazdach edukacyjnych do Krakowa, a także będą uczestniczyć w warsztatach teatralnych i filmowych. Projekt został dofinansowany przez Fundację PZU w ramach programu „Fundacja PZU z kulturą”.
W miniony piątek, 19 października br. , w ramach pierwszego kulturalnego wyjazdu do Krakowa, uczestnicy projektu zwiedzili komnaty, skarbiec i zbrojownię na Wawelu, a następnie w Teatrze Współczesnym byli świadkami spektaklu „Wyspa Skarbów”. Dopełniając bogactwa wrażeń kulturalnych i edukacyjnych dzieci wzięły także udział w warsztatach teatralnych „Kuchnia aktorska”, podczas których wcielali się w role artystów grających na scenie. 
Podczas kolejnych wyjazdów zaplanowano m.in. udział w spektaklach, koncertach i widowiskach Filharmonii oraz Opery Krakowskiej, a także udział w edukacyjnych warsztatach muzealnych tematycznie związanych ze sztuką. Na bazie zdobytych doznań i doświadczeń kulturalnych dzieci i młodzież przygotują i zrealizują na zakończenie projektu przedstawienie teatralne oraz filmik dokumentujący ich „coolturalną” przygodę.

<< Wróć do poprzedniej strony

Mofeta Tylicz

Można w tym wypadku mówić o ciekawej osobliwości przyrodniczej - w Tyliczu została odkryta największa mofeta w Karpatach. W związku z prowadzonymi pracami nad zagospodarowaniem "Mofety Tylicz" znajdującej się w osadzie turystycznej

Muzeum Dziejów Tylicza

W muzeum znajduje się mnóstwo ciekawych eksponatów historycznych związanych lub powiązanych z Tyliczem, z jego mieszkańcami, z dawnym rzemiosłem i cechami Tylicza, są też stare zdjęcia, stroje, instrumenty muzyczne i co najważniejsze stare dokumenty upamiętniające 650-cio letnią historie Tylicza i jego mieszkańców.

 

Szlak Konfederatów Barskich

Zapraszamy Państwa do wspaniałej podróży w czasy Konfederacji Barskiej. Wędrując po malowniczej Gminie Krynicy - Zdroju, napotkacie tablice upamiętniające wydarzenia, które miały tu miejsce.

 

Copyright © 2018 - Odkryj Tylicz
CMS SIRADJE
Korzystając z tej strony, musisz zaakceptować korzystanie z plików cookie do analizy, dostosowanych treści i reklam.  Akceptuj