Otwarty Szlak Architektury Drewnianej

Otwarty Szlak Architektury Drewnianej: w tym roku 74 obiekty!

74 - to liczba kościołów, cerkwi i dworów, które w tym roku znalazły się na Otwartym Szlaku Architektury Drewnianej. Od czerwca do września, w wyznaczonych dniach i godzinach, na turystów czekają w nich przewodnicy. Na Sądecczyźnie są to:

⛪ Berest - Cerkiew p.w. śś. Kosmy i Damiana

⛪ Binczarowa - Cerkiew p.w. św. Dymitra

⛪ Dubne - Cerkiew p.w. św. Michała Archanioła

⛪ Krynica - Kościół p.w. Przemienienia Pańskiego

⛪ Powroźnik - Cerkiew p.w. św. Jakuba Młodszego Apostoła UNESCO

⛪ Tylicz - Cerkiew p.w. św. Kosmy i Damiana

⛪ Tylicz - Kościół p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła

⛪ Wierchomla Wielka - Cerkiew p.w. św. Michała Archanioła 1

Obiekty są otwarte od czerwca do września, a przewodnicy czekają na Was

w czwartki, piątki i soboty od 9.00 do 18.00,

w niedziele od 12.00 do 17.00 (z przerwą w godz. 13.00-13.30)

Świątynie wpisane na Listę UNESCO (na Sądecczyźnie Cerkiew pw. św. Jakuba Młodszego Apostoła) są otwarte przez cały rok. Przewodnicy czekają na Was w poniedziałki i wtorki po wcześniejszym umówieniu się, w środy od 9.00 do 17.00. w czwartki, piątki i soboty od 9.00 do 18.00, a w niedziele od 12.00 do 17.00 (z przerwą w godz. 13.00-13.30).

<< Wróć do poprzedniej strony

Mofeta Tylicz

Można w tym wypadku mówić o ciekawej osobliwości przyrodniczej - w Tyliczu została odkryta największa mofeta w Karpatach. W związku z prowadzonymi pracami nad zagospodarowaniem "Mofety Tylicz" znajdującej się w osadzie turystycznej

Muzeum Dziejów Tylicza

W muzeum znajduje się mnóstwo ciekawych eksponatów historycznych związanych lub powiązanych z Tyliczem, z jego mieszkańcami, z dawnym rzemiosłem i cechami Tylicza, są też stare zdjęcia, stroje, instrumenty muzyczne i co najważniejsze stare dokumenty upamiętniające 650-cio letnią historie Tylicza i jego mieszkańców.

 

Szlak Konfederatów Barskich

Zapraszamy Państwa do wspaniałej podróży w czasy Konfederacji Barskiej. Wędrując po malowniczej Gminie Krynicy - Zdroju, napotkacie tablice upamiętniające wydarzenia, które miały tu miejsce.

 

Copyright © 2019 - Odkryj Tylicz
CMS SIRADJE
Korzystając z tej strony, musisz zaakceptować korzystanie z plików cookie do analizy, dostosowanych treści i reklam.  Akceptuj