Akademia Piłkarska

Akademia Piłkarska Tylicz

Drużyna U8, U12

 

 

 

 

 

 

Akademia Piłkarska Tylicz rozpoczęła swoją działalność w Maju 2015 roku. Decyzją zarządu powołane zostały  trzy grupy wiekowe: U8, U12 oraz U16 - łącznie ponad 50 młodych sportowców z terenu gminy Krynica-Zdrój. Projekty mógł wejść w życie jedynie dzięki wspópracy Stowarzyszenia "Odkryj Tylicz" z lokalnymi samorządami tj. Urzędem Miasta w Krynicy-Zdrój oraz MOSiR Krynica-Zdrój. Ogromnym zaangażowaniem wykazali się również Rodzice Piłkarzy oraz lokalni przedsiębiorcy:

 • Firma Comstol
 • Pensjonat Villa Żródło
 • Osada Turystyczna Domki w lesie
 • Sołectwo Tylicz
 • Stacja Narciarska Master-Ski
 • Firma Machnik
 • Firma Transport i Roboty ziemne KLUSKA
 • Piekarnia Sekuła
 • Supermarket Intermarche -oddział w Krynicy-Zdrój

Dzięki wspólnemu działaniom wyżej wymienionych instytucji i firm prywatnych Akademia Piłkarska powołała kolejną grupę wiekową U7 i skupia już w swoich szeregach ponad 70 dzieci.

Ciężka społeczna praca członków Stowarzyszenia, rodziców, pasjonatów sportu i tylickiej młodzieży dała efekt odnowienia i uporządkowania obiektów sportowych w Tyliczu- dzięki temu wszystkie grupy wiekowe mają bardzo dobre warunki treningowe na płycie głównej i sztucznym boisku wielofunkcyjnym w Tyliczu.

Okres ostatnich miesięcy obfitował również w pierwsze sparingi, uczestnictwo naszych zawodników w Turniejach oraz organizację sportowych wycieczek. Oto wyszczególnione inicjatywy:

 1. Sparing z Football Academy Dąbrowa Tarnowska - odzdział największej w Polsce Akademii Piłkarskiej.
 2. Uczestnictwo w ogólnopolskim Turnieju "Z podwórka na stadion".
 3. Wyjazd na mecz Ekstraklasy Polskiej: Cracovia Kraków - Pogoń Szczecin.
 4. Uczestnictwo w Turniejach organizowanych na terenie Gminy Krynica-Zdrój i Muszyna.

Po raz pierwszy w historii sportu dzieci i młodzieży w Tyliczu w okresie jesienno-zimowym zajęcia dla wszystkich grup w Akademii, odbywają się na nowo wybudowanej sali gimnastycznej w Tyliczu- przez co młodzi sportowcy mogą szkolić swoje umiejętności przez cały rok. Przy tej okazji pragniemy serdecznie podziękować za pomoc i zaangażowanie Urzędowi Miejskiemu w Krynicy Zdroju oraz SCESz w Tyliczu.

 

 

Mofeta Tylicz

Można w tym wypadku mówić o ciekawej osobliwości przyrodniczej - w Tyliczu została odkryta największa mofeta w Karpatach. W związku z prowadzonymi pracami nad zagospodarowaniem "Mofety Tylicz" znajdującej się w osadzie turystycznej

Muzeum Dziejów Tylicza

W muzeum znajduje się mnóstwo ciekawych eksponatów historycznych związanych lub powiązanych z Tyliczem, z jego mieszkańcami, z dawnym rzemiosłem i cechami Tylicza, są też stare zdjęcia, stroje, instrumenty muzyczne i co najważniejsze stare dokumenty upamiętniające 650-cio letnią historie Tylicza i jego mieszkańców.

 

Szlak Konfederatów Barskich

Zapraszamy Państwa do wspaniałej podróży w czasy Konfederacji Barskiej. Wędrując po malowniczej Gminie Krynicy - Zdroju, napotkacie tablice upamiętniające wydarzenia, które miały tu miejsce.

 

Copyright © 2024 - Odkryj Tylicz
CMS SIRADJE
Korzystając z tej strony, musisz zaakceptować korzystanie z plików cookie do analizy, dostosowanych treści i reklam.  Akceptuj