Gdy Skamienieje Wiatr 30.08.2019

Szanowni Państwo!

 

Biblioteka Publiczna w Krynicy Zdroju zaprasza do kina letniego na projekcję spektaklu pt. „Gdy skamienieje wiatr”.

Pokaz odbędzie się 30 sierpnia (piątek) o godz. 19.30  na Plantach na wysokości pensjonatu „Wisła”, a w razie deszczu w namiocie przed Pijalnią Główną na Deptaku.

 

Spektakl w reżyserii Szymona Budzyka był po raz pierwszy prezentowany 5 września 2017 r. na scenie zbudowanej w starej kotłowni Łazienek Mineralnych na Deptaku. W inscenizacji wzięli udział, obok zawodowych aktorów (Anny Rakowskiej, Andrzeja Rozmusa i Wojciecha Kality) mieszkańcy Krynicy, występując jako statyści  i  chór. Scenariusz spektaklu łączy ze sobą wątki fabularne z wydarzeniami historycznymi, szczególnie z czasów II wojny światowej i okupacji. Powstał na kanwie lokalnych historii: miłości Reny Kornreich  i Andrzeja Garbery, pilota i kuriera z Tylicza oraz  działalności księdza Władysława Gurgacza. 

 

Projekcja spektaklu ma upamiętnić 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej.  Obok kina letniego będzie także prezentowana wystawa „Obrazy czasu wojny… Krynica 1939-1945”, przygotowana przez Bibliotekę Publiczną.

<< Wróć do poprzedniej strony

Mofeta Tylicz

Można w tym wypadku mówić o ciekawej osobliwości przyrodniczej - w Tyliczu została odkryta największa mofeta w Karpatach. W związku z prowadzonymi pracami nad zagospodarowaniem "Mofety Tylicz" znajdującej się w osadzie turystycznej

Muzeum Dziejów Tylicza

W muzeum znajduje się mnóstwo ciekawych eksponatów historycznych związanych lub powiązanych z Tyliczem, z jego mieszkańcami, z dawnym rzemiosłem i cechami Tylicza, są też stare zdjęcia, stroje, instrumenty muzyczne i co najważniejsze stare dokumenty upamiętniające 650-cio letnią historie Tylicza i jego mieszkańców.

 

Szlak Konfederatów Barskich

Zapraszamy Państwa do wspaniałej podróży w czasy Konfederacji Barskiej. Wędrując po malowniczej Gminie Krynicy - Zdroju, napotkacie tablice upamiętniające wydarzenia, które miały tu miejsce.

 

Copyright © 2021 - Odkryj Tylicz
CMS SIRADJE
Korzystając z tej strony, musisz zaakceptować korzystanie z plików cookie do analizy, dostosowanych treści i reklam.  Akceptuj