Zespół Pogranicze

 

W dniu 10.10.2016 odbyło się przesłuchanie - występ tylickiego zespołu "Pogranicze" przed sądeckimu etnografami zakończony sukcesem. Został wysoko oceniony przez komisje w składzie: Aleksandra Szurmiak-Bogucka (etnomuzykolog),  Michalina Wojtas(choreograf),  Maria Brylak-Załuska (etnograf) . Było to bardzo ważne wydarzenie dla zespołu , ponieważ program można zgłaszać na różne festiwale i występy oraz konkursy.

 

Zapraszamy wszystkich chętnych na próby zespołu " Pogranicze"w każdy piątek o godz. 20.00  w budynku Domu Kultury.

Mofeta Tylicz

Można w tym wypadku mówić o ciekawej osobliwości przyrodniczej - w Tyliczu została odkryta największa mofeta w Karpatach. W związku z prowadzonymi pracami nad zagospodarowaniem "Mofety Tylicz" znajdującej się w osadzie turystycznej

Muzeum Dziejów Tylicza

W muzeum znajduje się mnóstwo ciekawych eksponatów historycznych związanych lub powiązanych z Tyliczem, z jego mieszkańcami, z dawnym rzemiosłem i cechami Tylicza, są też stare zdjęcia, stroje, instrumenty muzyczne i co najważniejsze stare dokumenty upamiętniające 650-cio letnią historie Tylicza i jego mieszkańców.

 

Szlak Konfederatów Barskich

Zapraszamy Państwa do wspaniałej podróży w czasy Konfederacji Barskiej. Wędrując po malowniczej Gminie Krynicy - Zdroju, napotkacie tablice upamiętniające wydarzenia, które miały tu miejsce.

 

Copyright © 2023 - Odkryj Tylicz
CMS SIRADJE
Korzystając z tej strony, musisz zaakceptować korzystanie z plików cookie do analizy, dostosowanych treści i reklam.  Akceptuj