Akademia Piłkarska Tylicz

 

 

 

 

 

 

Akademia Piłkarska TYLICZ  rozpoczęła swoją działalność w Maju 2015 roku. Decyzją zarządu powołane zostały trzy grupy wiekowe: U8, U12 oraz U16 – łącznie ok. 50 młodych sportowców z terenu gminy Krynica-Zdrój.  Projekty mogły wejść w życie jedynie dzięki współpracy Stowarzyszenia "Odkryj Tylicz" z lokalnymi samorządami tj. Urzędem Miejskim w Krynicy Zdroju oraz MOSiR w Krynicy Zdroju. Ogromnym zaangażowaniem wykazali się również Rodzice Piłkarzy oraz lokalni przedsiębiorcy:
• Firma Comstol
• Pensjonat Villa Żródło
• Osada Turystyczna Domki w lesie
• Sołectwo Tylicz
• Stacja Narciarska Master-Ski
• Firma Machnik
• Transport i Roboty Ziemne KLUSKA
• Piekarnia SEKUŁA
• Firma Budowlana REMBIASZ
• Supermarket Intermarche -odział w Krynicy-Zdrój


Dzięki wspólnym działaniom wymienionych instytucji i firm prywatnych, Akademia Piłkarska powołała  kolejną grupę wiekową U7 i skupia już w swoich szeregach ponad 70 dzieci. Ciężka społeczna praca członków Stowarzyszenia, rodziców, pasjonatów sportu i tylickiej młodzieży dała efekt odnowienia i uporządkowania obiektów sportowych w Tyliczu- dzięki temu wszystkie grupy wiekowe mają bardzo dobre warunki treningowe na płycie głównej i sztucznym boisku wielofunkcyjnym w Tyliczu.


Okres ostatnich miesięcy obfitował w pierwsze sparingi, uczestnictwo naszych zawodników w Turniejach oraz organizację sportowych wycieczek. Oto niektóre tylko  inicjatywy:
1. Sparing z Football Academy Dąbrowa Tarnowska - oddział największej w Polsce Akademii Piłkarskiej.
2. Uczestnictwo w ogólnopolskim Turnieju "Z podwórka na stadion".
3. Wyjazd na mecz Ekstraklasy Polskiej: Cracovia Kraków - Pogoń Szczecin.
4. Uczestnictwo w Turniejach organizowanych na terenie Gminy Krynica-Zdrój  oraz sąsiedniej Gminy Muszyna.


Po raz pierwszy w historii sportu dzieci i młodzieży w Tyliczu w okresie jesienno-zimowym zajęcia dla wszystkich grup w Akademii, odbywają się na nowo wybudowanej sali gimnastycznej w Tyliczu- przez co młodzi sportowcy mogą szkolić swoje umiejętności przez cały rok. Przy tej okazji pragniemy serdecznie podziękować za pomoc i zaangażowanie Urzędowi Miejskiemu w Krynicy Zdroju oraz SCESz w Tyliczu.

 

Mofeta Tylicz

Można w tym wypadku mówić o ciekawej osobliwości przyrodniczej - w Tyliczu została odkryta największa mofeta w Karpatach. W związku z prowadzonymi pracami nad zagospodarowaniem "Mofety Tylicz" znajdującej się w osadzie turystycznej

Muzeum Dziejów Tylicza

W muzeum znajduje się mnóstwo ciekawych eksponatów historycznych związanych lub powiązanych z Tyliczem, z jego mieszkańcami, z dawnym rzemiosłem i cechami Tylicza, są też stare zdjęcia, stroje, instrumenty muzyczne i co najważniejsze stare dokumenty upamiętniające 650-cio letnią historie Tylicza i jego mieszkańców.

 

Szlak Konfederatów Barskich

Zapraszamy Państwa do wspaniałej podróży w czasy Konfederacji Barskiej. Wędrując po malowniczej Gminie Krynicy - Zdroju, napotkacie tablice upamiętniające wydarzenia, które miały tu miejsce.

 

Copyright © 2023 - Odkryj Tylicz
CMS SIRADJE
Korzystając z tej strony, musisz zaakceptować korzystanie z plików cookie do analizy, dostosowanych treści i reklam.  Akceptuj